reus.cat
Cercador
Logo Reus Esport i lleure
Pavelló Olímpic Municipal
Carrer de Mallorca, 1
43205 Reus
  977 010 888

Premis Esport i Ciutat

 

Des de la regidoria d’Esports es  reconeixen anualment als esportistes i entitats vinculades a la ciutat que hagin destacat durant la temporada.

Les entitats esportives de Reus, les federacions territorials, catalanes o estatals o qualsevol altre estament social i esportiu poden proposar la candidatura o candidatures per a qualsevol de les modalitats dels premis durant els periodes establerts cada any i dins dels terminis establerts a les bases.

 

  • Oberta la convocatoria del Premis Esport i Ciutat 2022 - Presentació de candidatures - fora de termini

 

 

Les diferents categories que es reconeixen en els Premis Esport i Ciutat són les següents:

  • Premi Pioners de l’esport: Aquest apartat vol reconèixer la tasca dels homes i dones que amb la seva dedicació, van impulsar els inicis de l’esport a la nostra ciutat en qualsevol de les vessants pròpies d’aquest impuls, com a esportista, tècnic, directiu o patrocinador.
  • Premi Dirigents de l’esport: Aquest apartat vol premiar aquells dirigents de l’esport actius de la temporada i que amb la seva funció, han contribuït o contribueixen a l’èxit esportiu de la seva entitat i/o el seu esport.
  • Premi Tècnics de l’esport: Aquest apartat vol premiar l’excel·lència de la funció de tècnic esportiu, tant dels esports de competició, com de l’esport base o formatiu, valorant tant l’aspecte del rendiment esportiu, com de la transmissió de valors i del compromís amb l’esport i la ciutat.
  • Premi Valors de l’esport: Aquest apartat vol premiar les accions, comportaments o actituds de clubs, equips, esportistes, seccions esportives o grups humans que destaquin pel seu valor ètic o moral en el marc dels valors positius de l’esport. També es podrà reconèixer accions o iniciatives directament relacionades amb l’esport de la ciutat, amb els seus esportistes o institucions.
  • Premi Esport Adaptat: Aquest apartat vol premiar a esportistes o entitats que participen en l’àmbit de l’esport per a persones amb discapacitat física, psíquica o sensorial. Per accions que destaquin pel seu esforç, dedicació i/o consolidació de l’esport adaptat a la nostra ciutat i/o que contribueixin a la seva difusió, que facilitin l’accés a la pràctica esportiva i/o a la màxima difusió d’aquest.
  • Premi Millors Clubs, Equips o Seccions Esportives: Aquest apartat vol premiar el millor club, equip o secció esportiva, pel seu èxit, trajectòria o resultat durant la temporada objecte del premi.
  • Premi Millor esportista de la Ciutat de Reus: Aquest apartat vol premiar al millor esportista de la ciutat femení i masculí en les categories màster, promoció i absoluta.
 
  • Palmarès del Premis Esport i Ciutat

 

  PALMARÈS PREMIS ESPORT i CIUTAT
 



ANY PIONERS DE L'ESPORT

2012 JOSEP M. MAESO ROVIRA

ENRIC TRICAZ MARTIN

2013 JOAN SABATÉ ESCUDÉ

JOSEP CUGAT PUIGGALÍ

2014 OLEGUER MARQUET QUITARTE

JOSÉ TRINIDAD MARTINEZ

2015 JOSEP CASANOVAS GUILABERT

JOAN BASORA MUSTÉ

2016 ALBERT DOMINGO RODRIGUEZ

MARIA GIRÓ RAMON

2017 MIREIA JEREZ LÓPEZ

EMILIO LLEVAT BRIANSÓ

2018 XAVIER SIROLLA OBRÉ

MARIA CAPDEVILA FERRÉ

2019 CARME SALDAÑA MARÇAL

AMAT BERTRAN VALLVERDÚ

2021 JORDI MARTÍNEZ BUSON

MIREIA JEREZ LÓPEZ

2022 RAFEL SERRANO MUNTÉ

ROSER GIL MONNÉ
 


 



ANY DIRIGENTS DE L'ESPORT

2012 MERCÈ CAPDEVILA JARDÍ

JOSEP CASANOVAS GILABERT

2013 JOSÉ TRINIDAD MARTINEZ

RAMON MIRALLES GUASCH

2014 JOAN M. MARSILLACH SANTAMARIA

ANTONIO MASIP FORT

2015 JOAN PERE FERRAN GUAL

FRANCESC LLORACH MANRESA

2016 JAUME AGUSTENCH SALVADÓ

XAVIER LLASTARRI VERDENY

2017 RAMON ALABART SABATÉ

JOAN CARLES VIRGILI FONT

2018 AUGUST PASCUAL PRATS & JOSEP CUTRONA SUÑÉ

JOSÉ M. CANO QUESADA

2019 MARIA ROSA PLANELLES AGRAMUNT

MÒNICA BALSELLS PERE

2021 JORDI COMPTE VILÀ

MÒNICA BELLIDO MOR

2022 MANEL SEVA VICENTE

FRANCISCO QUIRÓS SOLÍS
 


 



ANY TÈCNICS D'ESPORT BASE

2012 ROSER GIL MONNÉ

DAMIÁN GARCÍA SOBRINO

2013 DIEGO TORRES IBARBUREZ

JOSEP BAS MOLINA

2014 ISABEL PÉREZ BERMUDO

2015 JOAN CÀCERES CALVERA

DANIEL SEGOVIA CALDERON

2016 LESLIE KARINA VIOLI

ALBERT MOLNÈ ABADIA

2017 IVAN TARANILLA PEÑA i MARC CARRASCO PEDROL

DIEGO TORRES IBARBUREZ

2018 SERGIO FLOR SANJUAN

JAVIER SAMA ALVAREZ

2019 ROSSEND BENABARRE CASALS

CRISTINA BECERRA GRIFOLL

2021 JORDINA VIRGILI CAPDEVILA

MARC CARRASCO PEDROL

2022 ANDREU RIBAS VALLS

FERRAN CASTELLÓ AUQUÉ
 


 



ANY TÈCNICS D'ESPORT DE COMPETICIÓ

2012 XAVIER LÓPEZ GONZÀLEZ

SANTIAGO CASTILLEJO CASTILLEJO

2013 RAÜL BONET VILANOVA

ALFRED POLO FERNÁNDEZ

2014 GERARD NUS CASANOVA

2015 JOSÉ TRINIDAD MARTÍNEZ

ALEJANDRO DOMINGUEZ IZURRIAGA

2016 RAUL MARTÍN NÚÑEZ

NATXO GONZÁLEZ SÁENZ

2017 ISABEL PÉREZ BERMUDO

BART IACCARINO

2018 RAMON GIRALT BAIGET

DAVID SANGRÀ MUÑOZ I JORDI SEGURA DURAN

2019 MANEL SEVA VICENTE

JAVI ROBLES LORA

2021 DIEGO TORRES IBARBUREZ

RAMON MARGALEF TORRELL

2022 JAUME FERRÉ CABALLÉ

MARC CARRASCO PEDROL
 


 



ANY VALORS DE L'ESPORT

2012 CRISTIAN MORENO FERNÁNDEZ

ASSOCIACIÓ ESPORTIVA JORDI PITARQUE

2013 FUNDACIÓ ESCLEROSI MÚLTIPLE

2014 MANUEL RUANO RODRIGUEZ

2015 LAIA DOMINGO SALDAÑA I JORDINA SIROLLA JOANPERE

FRANCISCO QUIRÓS SOLIS

2016 EQUIP INFANTIL DE HOQUEI RD

EQUIP FROM REUS TO HELLAS

2017 ROBERT MIHAIL CAMBEI

JORDI CLAVERO ROCA

CLUB CICLISTA CIUTAT DE REUS

REUS DEPORTIU

2018 PARTIT D’HOQUEI PER LA IGUALTAT

GRUP OLIVA I TREBALLADORS

2019 SERGI PIQUER PENAS

ROGER MOLINA PORTUGAL

2021 JORDI CERVERA MARTÍNEZ

MARTA GARGALLO VÁZQUEZ

NÚRIA CASTÁN BARÓN

CLUB TENNIS TAULA GANXETS DE REUS

2022 AÏDA SERRA MARTÍ

JORGE RUÍZ DOMÍNGUEZ

RUBEN TORRES GARCIA
 


 



ANY ESPORT ADAPTAT

2013 JOSÉ LÓPEZ RAMIREZ

YOUSSEF EL HADDAOUI RABII

2014 CLUB ESPORTIU ALBA

CLUB ESPORTIU COSTA DAURADA

2015 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL

2016 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL

ESCOLA DE BALL WAPACHÀ

2017 ALBERT AMBEL CERVELLÓ

PILAR DEL RIO VALLS

2018 CLUB ESPORTIU COSTA DAURADA

CF REUS GENUINE

2019 A L’ESTIU... SUPERA’T!!!

EQUIP DE VELA ADAPTADA

2021 PROGRAMA SUPERA'T TOT L'ANY

PROGRAMA ESPORTIU ESCOLA NTRA SRA DEL MAR

2022 RICARD ANDREU BERMEJO

ALEX VILLAREJO MARTÍN
 


 



ANY MILLOR CLUB , EQUIP o SECCIÓ ESPORTIVA CATEGORIA PROMOCIÓ

2012 CLUB BÀSQUET LA SALLE REUS

CLUB TAEKWONDO DAMIÁN

2013 CLUB DE BALL ESPORTIU WAPACHÀ

EQUIP ALEVÍ HOQUEI REUS DEPORTIU

2014 GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE REUS DEPORTIU

CLUB TAEKWONDO DAMIAN

2015 CLUB TAEKWONDO DAMIAN

GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE REUS DEPORTIU

2016 SECC. SALVAMENT I SOCORRISME CN REUS PLOMS

GRUP XOU JUVENIL DE PAT. RD

2017 CLUB TAEKWONDO KORYO DE REUS

CLUB TAEKWONDO DAMIAN

2018 ESCOLA DE FUTBOL LA PASTORETA

UDC MAS PELLICER

2019 EQUIP JUVENIL A DEL CLUB FUTBOL SALA REUS

ASSOCIACIÓ ESPORTIVA PARE MANYANET

2021 SECCIÓ HAPKIDO DEL REUS DEPORTIU

FUNDACIÓ FUTBOL BASE REUS

2022 EQUIP JUVENIL D’HOQUEI PATINS del REUS DEPORTIU
 


 



ANY MILLOR CLUB , EQUIP o SECCIÓ ESPORTIVA CATEGORIA ABSOLUTA

2012 SECCIÓ TRIATLÓ CN REUS PLOMS

SECCIÓ PATINATGE RD

2013 EQUIP YAMULABE FOLCH ENDURANCE

CFA IMPERIALS DE REUS

2014 GRUP QUARTET PATINATGE ARTÍSTIC RD

SECCIÓ TRIATLÓ REUS PLOMS

2015 COMISSIÓ NATACIÓ CN REUS PLOMS

CF IMPERIALS

2016 RUGBI FEMENÍ DEL REUS DEPORTIU

CF REUS DEPORTIU SAD

2017 EQUIP SÈNIOR D’HOQUEI PATINS RD

GRUP SHOW JUVENIL DE PATINATGE ARTÍSTIC DEL RD

2018 SECCIÓ PATINATGE ARTÍSTIC DEL REUS DEPORTIU

CLUB VOLEIBOL DE REUS

2019 EQUIP FEMENÍ DE TENNIS TAULA GANXETS DE REUS

GRUP XOU JUVENIL DE PATINATGE ARTÍSTIC RD

2021 CLUB CICLISTA BIKE RACE

EQUIP FEMENÍ DE TENNIS TAULA GANXETS DE REUS

2022 MARTA JIMÉNEZ I JOAN ARQUÉS del REUS DEPORTIU

EQUIP FEMENÍ DEL CLUB TENNIS TAULA GANXETS DE REUS
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA MASTER CATEGORIA FEMENINA

2014 CRISTINA GARGALLO CIURANA

2015 PILAR RUS GARCIA

2016 MERCÈ MAGEM PRAT

2017 CARME FUSTER BASSA

2018 ASSUMPCIÓ PAPIÓ SERRA

2019 CRISTINA GARGALLO CIURANA

2021 YOLANDA TORRES IBARBUREZ

2022 SVETLANA SKOBKINA
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA MASTER CATEGORIA MASCULINA

2014 ANTONI CASTELLÓ AUQUÉ

2015 ANTONI CASTELLÓ AUQUÉ

2016 JOSEP CASANOVAS GILABERT

2017 CARLES JUNCOSA PUJOL

2018 JAUME BLANCH CANUT

2019 DIEGO TORRES IBARBUREZ

2021 JUAN CARRIÓN JUNCOSA

2022 FERNANDO PROUS GRAU
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA PROMOCIÓ CATEGORIA FEMENINA

2012 JUDIT ASENSIO RODRIGUEZ

2013 MARTA MARTÍN HUETE

2014 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA

2015 ESTER ASENSIO RODRIGUEZ

2016 ESTELA ANDRADE GOMEZ

2017 OTTI VERDÚ VIDAL

2018 ESTELA ANDRADE GÓMEZ

2019 ANNA CAÑADO ESPINAL

2021 ANNA IBARZ ALCANTARA

2022 ANNA CAÑADÓ ESPINAL
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA PROMOCIÓ CATEGORIA MASCULINA

2013 ISMAEL FERNÁNDEZ ZAPATA

2014 FERRAN SIRÉ FIGUERAS

2015 CRISTIAN MARTÍN VAZQUEZ

2016 MARCELO CAIRO ASSENZA

2017 GUILLEM SEGÚ GIRÓ

2018 JOSEP M. GARCIA MARTÍN

2019 PAU GARCIA DOMEC

2021 ARNAU PARRA ESTRADÉ

2022 NIL VIÑA I GUILLEM JANSÀ
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA ABSOLUT CATEGORIA FEMENINA

2012 IRACHE QUINTANAL FRANCO

2013 IRACHE QUINTANAL FRANCO

2014 IRACHE QUINTANAL FRANCO

2015 SHEILA TORRES TORTOSA

2016 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA

2017 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA

2018 NURIA CASTÁN BARÓN

2019 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA

2021 NÚRIA GIL CLAPERA

2022 ARIANA SÁNCHEZ FALLADA
 


 



ANY MILLOR ESPORTISTA ABSOLUT CATEGORIA MASCULINA

2012 ISAAC CUENCA LÓPEZ

2013 DAVID LLAURADÓ CALDERÓ

2014 XAVIER LÓPEZ GONZÁLEZ

2015 SERGI ROBERTO CARNICER

2016 JOSEP MIQUEL BAS GARCIA

2017 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL

2018 GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL

2019 ABDESSAMAD OUKHELFEN

2021 ABDESSAMAD OUKHELFEN

GERARD DESCARREGA PUIGDEVALL

2022 MOHAMMED DAHBI
 


 



ANY PREMI D'HONOR

2013 GRUP XOU PATINATGE ARTÍSTIC REUS DEPORTIU

2014 JUDIT VIDAL MÉNDEZ (títol pòstum)

2015 VOLUNTARIS DEL CAMPIONAT DEL MÓN FIRS DE PATINATGE ARTÍSTIC REUS2014

2016 CARREFOUR REUS

FUNDACIÓ JOHAN CRUYFF

2017 COCA-COLA IBERIAN PARTNERS

SPECIAL OLYMPICS ESPANYA

IRACHE QUINTANAL FRANCO

2018 UNITAT DE MEDICINA DE L’ESPORT

ÒPTIQUES TEIXIDÓ

VERMUTS MIRÓ

2019 TORNEIG JOAN PETIT NENS AMB CÀNCER

BORGES INTERNATIONAL GROUP, S.L.U.

CENTENARI CN REUS PLOMS I 75 ANIVERSARI SECCIÓ HOQUEI PATINS

2021 CLUB TENNIS REUS MONTEROLS

SANTIAGO ESTEVA ESCODA

2022 75è ANIVERSARI de ESCOLA DE DANSA I ARTS ESCÈNIQUES ARTIS

JOSÉ TRINIDAD MARTÍNEZ (títol pòstum)